bets10 kibris taksi
Donate
News

Rough Guides: Dünyayla teması keseceğiniz 10 yerden biri Kelebekler Vadisi

Rough Guides: Dünyayla teması keseceğiniz 10 yerden biri Kelebekler Vadisi

Gün geçmiyor ki Kelebekler Vadisi “dünyanın” yahut “Türkiye’nin” diye başlayan yeryüzü cennetleri listelerinden birine dahil olmasın. Artık alıştık. Bu kez listeyi hazırlayan herhangi bir kurum değil; dünyanın en önemli, klasikleşmiş gezi rehberlerinden Rough Guides! Bilen bilir, Rough Guides‘ta yer almak kolay değildir. Kriterleri çok katıdır.

İşte bu Rough Guides’ın hazırladığı dünyayla teması keseceğiniz 10 yer listesine Türkiye’den giren tek mekan Kelebekler Vadisi! Hürriyet gazetesi, Rough Guides’ın listesini çevirerek kendi sitesinde yayınlamış.

“Arada bir fişi çekmek, her şeyi geride bırakmak gerek. Seyahat yayıncısı Rough Guide, dünyanın dört yanından ‘dünyayla teması keseceğiniz’ en güzel yerleri sıraladı. Hepsi sarp, hepsi uzak, hepsi cennetten bir köşe… Biri de Türkiye’nin gözbebeği Kelebekler Vadisi…” demiş.

Kelebekler Vadisi’nin bulunduğu sayfada ise şunlar yazıyor: “Ölüdeniz’e indiğinizde büyük şehrin bitmediğini sanırsınız. Renkler, kokular değişik ama aynı gürültü, aynı keşmekeş ve neredeyse aynı trafik. Şaşırtıcı olan Kelebekler Vadisi’ne varınca tüm sevimsizliğin bıçak gibi kesilmesi. Dünyadan kopmak için yıllardır bir klasik; kendimizden sakınırsak olmaya da devam edecek (tripadvisor.com).”

Teşekkür ederiz.

hurriyet

 

 

Paylaş:
Tagged: ,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.