Vadi Blog

Muğla Valisi Amir Çiçek’i misafir ettik

Muğla Valisi Amir Çiçek’i misafir ettik

Kelebekler Vadisi’nde, 21 Nisan’da resmi devlet protokolünün katıldığı bir doğa yürüyüşü tertip ettik.

Sayın Valimiz Amir ÇİÇEK’in kooperatif yönetim kurulu tarafından karşılanışı.

Posted by Kelebekler Vadisi on Tuesday, 21 April 2015

 

Yürüyüş kapsamında Muğla Valisi Amir Çiçek ve Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Faruk Akıncı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Şeren ile daire amirlerini Kelebekler Vadisi’nde misafir ettik.

muğla valisi amir çiçek

Vadi’deki yürüyüş parkurunu gezen Vali Çiçek gazetecilere verdiği demeçte Fethiye’nin turizm açısından bölgenin önemli yerlerinden biri olduğunu söyledi.

Doğası ve tarihi mirasıyla dünyayı kendine hayran bırakan bölgede sürdürülebilir turizm çalışmaları yapılması gerektiğini belirten Çiçek, kelebekleri, doğası, bitki türleriyle ve doğayla uyumlu olarak verdiği hizmetlerle Kelebekler Vadisi’ni bu çalışmalara örnek olarak göstererek, Kelebekler Vadisi’nin  turizme farklı bir şekilde hizmet ettiğini ifade etti.

Çiçek, konunun uzmanlarıyla Kelebekler Vadisi’ni gezdiklerini, buranın turizme daha iyi hizmet etmesi noktasında tespitler yaptıklarını anlattı.

Yürüyüşten büyük keyif aldığını söyleyen Çiçek, Vadi’nin özellikle şelale ve bitki türleriyle görülmesi gereken yerlerin başında geldiğini vurguladı. Çiçek “Kelebekler Vadisi, kendisine bir marka yapmış. Bu markayı hem ülkemize hem de dünya turizmine tanıtmamız gerekiyor” dedi.

doğa yürüyüşü
muğla valisi

Paylaş:
Tagged: ,

0 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>