Kelebekler Vadisi’nde vakit geçirebileceğiniz pek çok mekan var…

Şelale
Vadi’nin ortasından geçen patikanın üzerinden ilerleyerek, kelebeklerin yuvası olan şelaleye ulaşabilirsiniz. Birbirine yaklaşan ve gölgesi güneşi perdeleyen Vadi duvarlarının arasından, yemyeşil ağaçlar ve yüksek bitkilerle sarılı olarak, iki duvarın birleştiği ve taşların olağanüstü şekiller yarattığı bu noktaya varırsınız. Yol üzerinde kümelenmiş kaplan kelebeklerini görebilirsiniz. Her adımda şelalenin çağıltısı başka bir akustikle ve gittikçe güçlenerek sizi büyüler. Burada yüksek sesler çıkarmak kelebeklere zarar verir. Kaynağı Faralya Köyü’nde olan bu şelalenin üst kısımlarına tırmanış yapmak tehlikelidir.

Taş Ev
Vadi’nin üzerindeki iki taş yapıdan biri olan Taş Ev, şelale ve köy yolunun üstünde, ziyaretçiler için bir vaha  gibidir. Taş Ev’in çevresinde, sanat çalışmaları ve atölyeler düzenlenir; gün içinde ağaçların altında sedirlere uzanarak kitap okuyabilir, el yapımı yiyecek ve içecekleri deneyebilir, akşamüstleri buradan inanılmaz günbatımını izleyebilirsiniz. Geceleri perdeden yansıtılan sinemada seçilmiş filmleri izleyebilir veya düzenlenen partilere katılıp, ateş çevresinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Taş Ev, ayrıca okul projesinin de merkezi konumundadır.

Snack Bar – Market
Snack Bar’ımızdan günboyu taze meyvelerle hazırlanmış ferahlatıcı meyve sularından deneyebilir, atıştırmalıklarımızın tadına bakabilir, sıcak ve soğuk içecek servisimizden yararlanabilirsiniz.
Ayrıca gündelik ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir mini-market de bulunmaktadır.

 

Balıkçı Barınağı
Kumsalın sonunda geçen yıl itibariyle kurulmuş olan Balıkçı  Barınağı, işin ustaları tarafından özel olarak hazırlanan taze deniz ürünlerinin yanında, alkollü ve alkolsüz içecek servisi yapmaktadır. Vadi manzarasına karşı balık keyfi yapmak için günboyu Balıkçı Barınağı’na uğrayabilirsiniz. Mayıs itibariyle hizmete geçecek Balıkçı Barınağı’dan, yatlara özel çeşitli hizmet ve destekler (su gibi) verilecektir.


Ana Bar
Resepsiyonun hemen karşısında yer alan Ana Bar’da, güzel müzik eşliğinde soğuk içeceklerinizi yudumlayıp, denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 

Vadi'de dalış okulu da var
Vadi’de dalış okulu da var

Dalış Okulu
Yaklaşık 10 yıldır hizmet veren Dalış Okulu ile, Vadi açıklarındaki sualtı kaya oluşumlarını ve Akdeniz’e özgü sualtı yaşamını görebilirsiniz. Daha önce hiç dalış yapmadıysanız problem değil, çünkü en kolay öğrenebileceğiniz aktivitelerden birisi de tüplü dalıştır.
Profesyonel dalgıçlarımızla geçireceğiniz 3 günlük kurs programından sonra uluslararası geçerliliği olan bröveye sahip olup, bir dalgıç olarak Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz’in cennet koylarındaki büyülü sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz.
Eğitim almak ya da keşif ve ileri dalışlar yapmak üzere, tüm dalış tutkunlarını Vadi’ye bekliyoruz. Nisan – Ekim ayları da dahil olmak üzere hizmet vermektedir.

 

Resepsiyon
Plajın sol tarafında bulunan resepsiyonumuz, konaklamanız süresince sizlere her konuda destek olacaktır.
Resepsiyonda kaydınız açıldıktan sonra, Vadi’de yapacağınız çoğu harcamayı kendi hesabınıza yazdırabilir ve çıkışta ödeyebilirsiniz. Saat 11:00’e kadar check-out işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

 

Restoran/ Kafe
Kelebekler Vadisi’nin kahvaltı ve akşam yemeği servisinin yapıldığı yerdir. Gün ve gece boyu farklı damaklara hitap eden yemek ve sıcak- soğuk içki servisiyle, vadide en çok zaman geçireceğiniz yerlerden biri olacak.
İki çardağı, hamakları ve asma yapraklarıyla gölgelendirilmiş lokanta alanı ile günboyu huzurlu vakit geçirebilir, akşamları ise Vadi’deki diğer konuklarla eğlenebilirsiniz.
Tüm yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı Vadi’de karşılayabilirsiniz. Dışarıdan yiyecek ve içecek getirmemenizi rica ederiz. Ayrıca Vadi’de yangın tehlikesi nedeniyle tüp ya da mangal yakmak yasaktır.

 

Vadi'de tüketilen meyve ve sebzelerin çoğu Vadi'nin tarlalarında yetişiyor ve elbette organik

Günübirlik ziyaretçiler ve Yatlar

Kelebekler Vadisi’ndeki farklı mekanlardan günübirlik ve yatla koya gelmiş ziyaretçilerimiz de faydalanabilirler. Ancak Şelale geçişi ücrete tabidir ve günübirlik ziyaretçiler, paket programa dahil kahvaltı ve öğle yemeği imkanlarından faydalanamazlar. Günübirlik ziyaretçilerimizin ve yat sahiplerinin Vadi, deniz temizliği ve çöp hususlarında konulan kurallara riayet etmelerini önemle rica ederiz.

Yorum Bırakın

Facebook Messenger