Gönül ister ki ne öğrencilerden ne de kimseden para almadan, “hayrına” hizmet edelim…

Lakin Vadi’de işler öyle bildiğiniz gibi kolay değildir…

Yol, su, elektrik, çöp, atık, telgraf- telefon bilumum alt yapı hizmetlerini biz karşılarız. Aziz devletimizin bize sağlayıverdiği hiçbir hizmet yoktur; lakin vergimizi veririz. Üstelik tüm bu hizmetleri iki yada 3-5 katına malederiz.

Bir de Vadi’de kullandığımız doğal yöntemler malzeme ve emekte kayıplar meydana getirir. Vadinin vahşi ve hırçın doğasına malzeme dayandırmak da güçtür.

Tüm bunların üstüne “Vadi’de Doğayla Uyumlu Yaşam Oymağı ve Okulu Projesi”nin yaşaması zorunluluğunu eklersek göreceksiniz ki zaten “hayrına” iş yapıyoruz.

“Param olsa bağış da yaparım, dükkan senin, ancak vadiyi çok sevdik bi yolu yok mu?” diyen zeki, çevik hem de ahlaklı kardeşlerimize bazı işlere gönüllü yardım karşılığı yarı ücret, hatta ücretsiz konaklama imkanı mevcut. Bu konuda sitede zaman zaman ilan ve istekte bulunabiliriz.

Ancak bu gibi durumlarda önceden vadide bir müddet kalıp “yerden iki çöp alıp kaldırarak” rüştünü ispat etmiş arkadaşlar tercihe şayan oluyor.

Vadi’de yoga, Tai Chi, kuantum dokunuşu eğitiminden, matematik eğlencelerine kadar türlü kurslar, seminerler, konferanslar ve amatör – profesyonel müzik etkinliği düzenliyoruz. Bu gibi konularda eğitim verebilecek gönüllü hocalarımıza, özel konaklama indirimi ya da gönüllü çalışan statüsü tanıyoruz.

Bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Bırakın

Facebook Messenger