S.S.S.

Kelebekler Vadisi, Muğla ili, Fethiye ilçesi Ölüdeniz belde sınırları içerisinde yer alır. 350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrili olan vadi ismini, barındırdığı 80′den fazla kelebek türünden ve özellikle kaplan kelebeğinden almıştır. Daha fazla bilgi için tıklayın.
Kelebekler Vadisi'ne, Fethiye-Ölüdeniz'e gelerek ulaşabilirsiniz. Havayolu tercih edenler, Fethiye'ye 55 km uzaklıktaki Dalaman Havaalanı'nı veya 200 km uzaklıktaki Antalya Havaalanını kullanabilirler. Bu noktalara Türkiye ve Avrupa'nın pek çok şehrinden uçuşlar mevcut. Fethiye'den Ölüdeniz'e ulaşmak için ise taksi veya minibüs tercih edebilirsiniz. Vadiye ise günde 3 defa servis yapan tekne ile veya Kelebekler Vadisi'nin zodyak teknesi ile ulaşılabilir. Zodyak ücretlerinin biraz daha pahalı olduğunu belirtmekte yarar var.
  • Muğla Fethiye arası yaklaşık 120 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir.
  • Denizli Fethiye arası yaklaşık 184 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Antalya Fethiye arası yaklaşık 200 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Aydın Fethiye arası yaklaşık 218 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Kocaeli Fethiye arası yaklaşık 720 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 10 saat kadar sürmektedir.
  • İzmir Fethiye arası yaklaşık 337 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat kadar sürmektedir.
  • İstanbul Fethiye arası yaklaşık 809 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
Daha fazla bilgi için tıklayın.
Antalya ile Kelebekler Vadisi, Fethiye arası mesafe Antalya ile Kelebekler Vadisi, Fethiye arası 216 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 3 saat 4 dakika sürecektir.
Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir. Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında Dünya'nın en güzel kumsalı seçilmiştir. Belde, turizm açısından oldukça gelişmiştir.
Fethiye, Akdeniz Bölgesi'nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²'dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve Güneydoğu'su Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir.
Marmaris Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde. Marmaris ülkemizde Akdeniz bölgesinde olup Muğla iline bağlı bir ilçedir. 140.716 nüfusu ile bilinen bir ildir.
Aydın, Muğla arası 99 km'lik bu mesafeyi; 90 km ortalama hız ile yaklaşık olarak 1 saat 6 dakikada gidebilirsiniz.
Faralya Köyü’ne tırmanış yapmak (1-1,5 saat sürüyor ve çok dikkatli olmak gerekiyor)
Kelebekler Vadisi'nin Notu : Biz bu tırmanışı tavsiye etmiyoruz ölümlü veya yaralanmalı kazalar oluyor hali hazır da patika yol Valilik kararıyla kapatılmıştır.
Daha fazla bilgi için tıklayın
Bungalov evlerde veya çadırda kamp şeklinde yapılıyor. Daha fazla bilgi için tıklayın.
Facebook Messenger